Slovenský test na koronavírus existuje

Autor: Vladimír Seman | 29.3.2020 o 12:12 | (upravené 30.3.2020 o 22:11) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  30944x

Vyrába ho košická firma DB Biotech, a.s. Vďaka tomuto testu je možné odhaliť prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, ešte pred nástupom symptómov. Prečo sa o tom mlčí?

Včera som sa počas vysielania hlavnej spravodajskej relácie na televízii Markíza opätovne uistil, že vo  verejnej informovanosti máme čo doháňať. V reportáži o testovaní na koronavírus najprv odznela informácia o tom, že Slovensko dovezie 50 000 testov a že v blízkej budúcnosti by sa takéto testy možno mohli vyrábať i na Slovensku.

Vzápätí dostal slovo člen Ústredného krízového štábu, pán Robert Mistrík. Na priamu otázku redaktora o prípadnej výrobe takéhoto testu na Slovensku odpovedal: “Počkajme si pár dní”.

Test na koronavírus však existuje, dokonca spĺňa požiadavky na testy vyššej kvality. Presnejšie, je to RT-PCR test, teda prvý test, ktorý odporúčala Svetová zdravotnícka organizácia. (WHO).
Nejde teda o testy v nižšom štandardne, ktoré doviezla zo zahraničia ešte predošlá vládna garnitúra.

Osobne som sa stretol s predsedom dozornej rady firmy DB Biotech, a.s., Ing. Michalom Čelovským, ktorý ma uistil, že túto informáciu v mene spomínanej firmy poskytol všetkým kompetentným orgánom, teda i Ústrednému krízovému štábu. Dokonca ponúkol  rádovo státisíce takýchto testov za podstatne nižšiu sumu, ako je to v prípade testov zo zahraničia.

Je veľmi nepravdepodobné, že by takú závažnú skutočnosť vedec formátu Roberta Mistríka nepoznal.
Otvárajú sa teda dvere pre rôzne iné interpretácie zatajovania dôležitej skutočnosti, ktorá môže mať  fatálne dôsledky na fungovanie celej spoločnosti.

"Keď nejde o život, nejde o nič". Tu však  ide o životy mnohých ľudí a fungovanie celej spoločnosti. "Počkať pár dní" môže byť veľmi neskoro. 

Verejnosť má právo na úplné, pravdivé a neskreslené informácie. Tiež ste to už kdesi počuli?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?