Sulíkove ženy

Autor: Vladimír Seman | 17.2.2021 o 6:15 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  1139x

Po boku ministra hospodárstva sa pravidelne vyskytujú  ambiciózne ženy, ktoré majú jednu spoločnú črtu: Po čase začínajú svojmu okoliu prerastať cez hlavu. Prečo sú v praktickej politike slepou uličkou?  

Úspešné, ambiciózne a inteligentné ženy do politiky vždy patrili. Richard Sulík na tom postavil dôležitú časť svojej politickej filozofie. Tento  liberál, rešpektujúci osobnú slobodu ako najvyšší princíp existencie,  má  však nebezpečnú slabosť  pre ten istý typ žien:

Premúdre, povýšenecké, útočné, nerešpektujúce základné pravidlá komunikácie, zaťažené na útoky voči všetkému, čo si samé zadefinovali ako „ten zlý konzervativizmus“.

S touto charakteristikou Sulík  veľkoryso vyzdvihol na piedestál,  bez predošlých politických zásluh, už aj Janu Kišovú (Zabudli ste? Je to jedna z tých, ktorí Sulíkovi skoro zlomili väz odchodom do DS tesne pred voľbami. https://www.ta3.com/clanok/1171650/kissova-po-odchode-od-sulika-konci-aj-v-demokratickej-strane.html). V súčasnosti, (ach, aká obsesia) je už opäť vo funkcii a podporuje svojho (opäť) straníckeho šéfa v jeho ušľachtilom zápase za otváranie reštaurácií  v čase pandémie.

 No a potom sú tu žiarivé príklady  Lucie Nicholsonovej a Jany Bittó- Cigánikovej.

Všetky tieto typy potrebujú konflikt ako živnú pôdu pre sústavné zviditeľňovanie sa a pripomínanie vlastnej dôležitosti. Aj takáto vlastnosť však môže byť súčasťou férového politického boja.

Pokiaľ sa pritom rešpektujú aspoň základné pravidlá politickej etiky.

Pokiaľ sa takáto „ambiciózna žena“ nezačne správať  ako opozičný politik so všetkým, čo k tomu patrí.

Pokiaľ sa pritom neničí  krehký obraz  stability, nevyhnutný na prežitie akýchkoľvek konštruktívnych  vzťahov.

Pokiaľ sa tým nevytvára živná pôda pre  nakopnutie celej krajiny  do rúk skorumpovaných oligarchov, ktorí si z morálky urobili trhací kalendár.  

Richard Sulík trikrát dobrovoľne vstúpil do tej istej rieky a zakaždým sa skoro utopil. Ako správny liberál to však skúša dovtedy, kým nepotopí celú vládnu koalíciu.

Ešte však je jedna šanca: Dobrovoľne uplatní svoj rozum a pošle „ambiciózne ženy“  tam, kam patria – do politickej minulosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Československo malo na mapách najprv iný tvar, siahalo až do Maďarska a Juhoslávie

Na vytvorenie štátu neexistuje žiadny manuál, hovorí historik Roman Holec.

Osoby zaočkované prvou dávkou už musia ísť po návrate do karantény

Uznesenie Ústavného súdu vyšlo v zbierke zákonov a vstúpilo tak do platnosti.

Vybili sa mi poistky, sama som im ponúkla medailu, smútila Štefečeková

Varga nezískal medailu ani na štvrtej olympiáde.


Už ste čítali?